Home › Zabytki średniowieczne w polsce

Zabytki średniowieczne w polsce

Jest zachwycającym ośrodkiem miejskim, które swoimi zabytkami może oczarować każdego. Co warto zobaczyć w trakcie wycieczki po obszarze Krosna? Jakimi zabytkami zadziwia krajoznawców jedno z najbardziej interesujących miast na terenie tak intrygującego regionu, jakim jest Podkarpacie?
Chociaż dla wielu z nas Krosno to przede wszystkim piękny rynek oraz pobliska huta szkła, w czasie wycieczki po tym mieście można zobaczyć znacznie więcej ciekawych zabytków.

Choć mało kto wie o tym, w granicach Krosna można się spotkać z bardzo ciekawym zabytkiem drewnianego budownictwa.

Jest nim drewniany kościół filialny pw. św. Wojciecha.

Co warto wiedzieć na temat tego wyjątkowego zabytku drewnianego budownictwa? Świątynia filialna pw.

św. Wojciecha w Krośnie to jeden z bardziej intrygujących zabytków, jakimi może się pochwalić Podkarpacie. Jest to bardzo ciekawy przykład drewnianego budownictwa, który pochodzi z XV wieku. Swój obecny wygląd świątynia ta zawdzięcza przebudowie z początków XX stulecia. Na uwagę zasługuje sylwetka tego kościoła a także historyczny charakter, którym do dziś zadziwia ten zabytek. Kto w czasie wycieczki po terenie Krosna zajrzy do wnętrza tego obiektu, ten będzie mógł zobaczyć sporo ciekawych zabytków sztuki sakralnej. Obok dzieł sztuki utrzymanych w stylu barokowym można tu zobaczyć kilka ocalałych dzieł sztuki z okresu średniowiecza. Najważniejszym zabytkiem jest tutaj rzeźba z XV stulecia, przedstawiająca św. Wojciecha. Uwagę miłośników sztuki przyciąga tutaj również manierystyczna rzeźbaprzedstawiająca Matkę Bożą Niepokalanie Poczętą. Tak interesujące zabytki sprawiają, że świątynia ta jest ciekawym punktem w programie krajoznawczej wycieczki po Krośnie i jego okolicy. Warto pamiętać, iż na terenie Krosna czeka na krajoznawców wiele zabytków, którym warto poświęcić swój czas. Kto znajdzie w porę tanie noclegi na terenie miasta, ten będzie mógł spokojnie poznawać najcenniejsze skarby tego ośrodka turystycznego..
: Szkolenia pracowników jaki paragraf

Zobacz:
Podział majątku podczas rozwodu
Wybór części do auta
Jaką kasę fiskalną wybrać - poznań