Home › W jaki sposób spędzimy urlopik w roku 2014

W jaki sposób spędzimy urlopik w roku 2014

Sezon wakacyjny zbliża się , więc rodacy coraz poważniej myślą nad sposobem zorganizowania swojego urlopu. Znamy kilka podstawowych metod spędzania przez Polaków wakacji.

Poniżej wymieniono najpopularniejsze
1) Bałtyk lub góry w Polsce
Cały czas najpowszechniejszy kierunek naszych wyjazdów urlopowych. Nadbałtyckie kurorty i górskie miasteczka są wciąż chętnie odwiedzane przez rodziny z pociechami. W 2016 roku przeżyły rekordowe obłożenie odwiedzających od lat, co według wielu obserwatorów jest powiązane z wprowadzeniem przez rząd programu pomocowego 500+. Zazwyczaj na takie wyjazdy wybieramy się za pomocą pociągu lub własnego auta
2) Wycieczki katalogowe
Coraz większą estymą cieszą się dalekie, zorganizowane wyjazdy wraz z biurem podróży. Pośrednik organizuje wtedy przelot, wynajmuje luksusowy hotel, a urlopowiczom pozostaje tylko radować się z darmowego jedzenia i napojów w hotelowych restauracjach czy barach.

W ofercie zwykle znajdują się też organizowane tripy po okolicy, za które jednak trzeba więcej się wykosztować.

Najpopularniejszymi kierunkami docelowymi w omawianej sytuacji są Grecja, Hiszpania,Italia czy Chorwacja. Z uwagi na niepewna atmosferę w krajach afrykańskich zmniejszyła się chodliwość tego kierunku. W tym roku biura podróży szacują niespotykaną liczbę chętnych na zagraniczne podróże.
3) Urlop u rodziny
Wielu z nas posiada bliskich w niewielkich miejscowościach, lub w ciekawie zlokalizowanych okolicach i to tamspędza swoje wakacje. Pragniemy uciec od wielkomiejskiego szumu i gonitwy więc wyjeżdżamy na tereny peryferyjnepo to aby wyluzować się i zrelaksować się na łonie natury.
4) Urlop Polaka czyli czas remontów
W dalszym ciągu spore grono Polaków własny urlop wakacyjny spędza napróbach polepszenia własnych realiów domowych. podczas urlopu odświeżamy kolor ścian, odnawiamy podłogę, czy remontujemy toaletę Po urlopie spędzonym na takim "wypoczynku" wracamy do pracy czekając na kolejny rok i na kolejną okazję do wczasów..
.
Strona główna link: green coffee