Home › Rozwód: co robić?

Rozwód: co robić?

Postępowanie rozwodowe nie należą do najprzyjemniejszych, szczególnie jeśli są przeprowadzane w charakterze sporu. W takich okolicznościach liczymy na dużą sprawność naszego radcy prawnego, który doprowadzi do sprawnego załatwienia sprawy. Niestety biurokracja w Polsce nie jest łagodna nawet w warunkach współdziałania małżonków, którzy chcą zrealizować sprawę ugodowo bez orzekania o winie.

Dlatego trzeba nastroić się na znojny proces administracyjny.

Jak przygotować się na starcie rozwodowe w sądzie? O tym przekonacie się czytając ten tekst.

Autentyczność rozwodowa niestety jest bezwzględna, każda osoba jest zmuszona zadbać w niej o prywatne interesy.

Popularnymi przypadkami w małżeństwach jest fakt, że facet zarobkuje więcej. W momencie przewodu rozwodowego nie ma to wartości ponieważ majątek jest traktowany jako wspólny. Dlatego jeśli jesteś stroną, która wniosła do małżeństwa sporą ilość dóbr, musisz dbać o odpowiedni podział majątku. Niezależnie od tego czy jesteś osobą przygotowującą pozew czy nie, z pewnością dobrym koncepcją będzie przejrzenie wszystkich rozliczeń pieniężnych oraz interesów. Dobrze znaleźć i zachować wszystkie papiery dotyczące kupna, łącznie z podarunkami pożyczaniem pieniędzy czy kosztami biznesowymi. Ponadto należy być wyczulonym na swoją poufność. Opłaca się upewnić się czy druga strona nie ma dostępu do naszych wiadomości a także haseł zwłaszcza jeśli korzystamy z z usługi prawnej odnośnie rozwodu. Warto też zwrócić uwagę na bezpieczne schowanie papierów.

Niestety trzeba uświadomić sobie że, będziemy ciągle obserwowani ponieważ druga strona może chcieć zdobyć informacje, które podziałają na jej korzyść. Nawet jeśli jesteście w zgodzie dobrze zadbać o swój interes!.


Odnośnik do strony : Jak zaskarżyć ubezpieczyciela?

<< Poprzedni
Następny >>