Home › Produkcja filmowa, a podnośnik koszowy

Produkcja filmowa, a podnośnik koszowy

Produkcja filmowa kojarzy nam się na ogół z planem filmowym, kamerami a również konstrukcjami naśladującymi filmowaną rzeczywistość.

Od czasu do czasu w sieci wyłaniają się obrazy z nagrywania scen w przestrzeni miejskiej, czy autobusów służących aktorom za garderoby. Jednakże stworzenie filmu jest dużo bardziej skomplikowanym biznesem. Chcąc mu się bliżej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę w kierunku jego aspektów technicznych.

Bez specjalistycznego wyposażenia nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe.

Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!

Realizacja filmu częstokrotnie wiąże się z koniecznością realizowania szeregu działań na wysokościach.

Weźmy pod uwagę chociażby montaż scenografii czy sceny kamerowane z górnej perspektywy.

Sprzętem, który umożliwia tego kategorii prace są podnośniki koszowe. Te urządzenia bardzo ułatwiają pracę specjalistów filmowych. Podnośniki koszowe wykorzystywane są do napomnianego wcześniej montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można również urzeczywistniać wyjątkowe ujęcia. Ale to nie wszystko ryzykowne sceny w których aktor jest na dużej wysokości, są też wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego. Niejednokrotnie okazuje się, że za pomocą specjalistycznych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrej jakości materiału filmowego, jak przy użyciu podnośników koszowych.

W ostatnim okresie nagrywając jeden z polskich seriali we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń. Polegało to na montowaniu mocnych lamp na podnośniku naświetlając sceny od zewnątrz..