Home › Leasing na samochód

Leasing na samochód

Leasing samochodowy to nic innego jak wydzierżawienie auta. Firmy specjalizujące się leasingowaniem wynajmują swoje pojazdy przedsiębiorcy, w wielu przypadkach na pięćdziesiąt miesięcy co wiąże się z opłatą zwaną ratą leasingową. Czas trwania leasingu jak i wysokość rat reguluje umowa zawarta pomiędzy firmą i osobą wynajmującą. Jeśli spojrzymy na kwestie prawne samochód w trakcie dzierżawy nadal należy do firmy leasingowej a druga strona pozostaje jedynie użytkownikiem auta w trakcie umowy. Leasing na samochód szczyci się niesamowitą popularnością. Dzieje się tak za sprawą przywilejowi zaliczenia podatku Vat przez przedsiębiorców decydujących się na samochód w leasing. Korzyść jest dwukrotna. Po pierwsze odliczając vat od raty leasingowej, po drugie odliczenie przysługuje również przy zakupie pojazdu po skończeniu leasingu.

Skorzystanie z leasingu wiąże się również z innymi niż rata leasingowe kosztami. Leasing na samochód to też koszt cesji umowy leasingu na osobę trzecią.

Żeby nie doświadczyć nieprzyjemnych niespodzianek warto przed decyzją o podpisaniu umowy na spokojnie zapoznać się z tabelą kosztów umowy, które mogą na nas czekać.

Leasing na samochód generuje niejednokrotnie lepsze warunki aniżeli bankowy kredyt na samochód, dotyczy to firm. Skorzystanie z leasingu jest korzystne nie tylko dla firmy wynajmującej samochód, ale i dla wynajmującego. Rozróżniamy 2 formy leasingu dla klientów prowadzących firmę. Leasing operacyjny działający na zasadzie dzierżawy oraz leasing finansowy podobny do finansowania bankowego..


Pełen opis: najkorzystniejszy leasing samochodowy