Home › Ciążę należy planować

Ciążę należy planować

Ciąża wymaga przygotowań – dbałość o organizm jest nieodzowna.

Dziewczyna planująca odmienny stan powinna wybrać odpowiednie odżywianie, być aktywna fizycznie i żyć ekologicznie. Wykonanie badań krwi jest także bardzo ważne.. Suplementacja witamin i minerałów również jest niezbędna. Jeśli kobieta jest otyła to powinna pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej przed zajściem w ciążę.

Jak powinno wyglądać odżywianie w ciąży? Dieta powinna być zróżnicowana, raz w tygodniu należy spożyć rybę, raz-dwa razy w tygodniu niezbędna jest potrawa mięsna, a dwa razy w tygodniutrzeba zjeść rośliny strączkowe. Warzywa, produkty zbożowe, owoce, nabiał i produkty są nieodzowne w diecie.

Każdej potrawie powinno towarzyszyć warzywo lub sałatka – jest to naczelna zasada. Poza tym kobieta planująca ciążę powinna jeść trzy-cztery posiłki każdego dnia w odstępach czasowych co trzy-cztery godziny. Wówczas nie będzie głodna, uchroni się przed słodkimi, szkodliwymi daniami i ureguluje działanie organizmu. Umiarkowanie jest ważnym przykazaniem – należy ograniczyć ilość soli i zjadać niewielkie porcje, tłuszcz nie może być dominującym składnikiem dań, podobnie jak cukier. Nie należy spożywać glukozy, sacharozy, kwasów tłuszczowych. Pani mająca zamiar zajść w ciążę powinna pić 1,5-2 litrów wody mineralnej. Jakie składniki trzeba uzupełniać? Kobieta planująca ciążę powinna suplementować kwas foliowy, czyli spożywać go regularnie. Nadmiar witaminy A jest szkodliwy – pochodzi ona z pokarmów zwierzęcych oraz karotenów. Nadmiar witaminy A jest szkodliwy, a jej niedobór przekłada się na komplikacje z byciem w odmiennym stanie. Witamina D jest bardzo ważna, bo odpowiada ona za mocne kości oraz tzw. gospodarkę wapniowo-fosforanową.

Zapasy kwasów omega-3 także są niezbędne.

Mają one wpływ na układ nerwowy oraz wzrok dziecka, a co najważniejsze – wspierają układ immunologiczny. Kwasy omega 3 są obecne w rybach morskich, owocach morza, oleju lnianym. Ciąża to czas wyjątkowy i tak należy go traktować..
Wiecej informacji na : e-schudnij24.com.pl

<< Poprzedni
Następny >>